S.S.S.

Sık Sorulan Sorular.

Siz sorun, biz cevaplayalım...

Soru: Neden varsınız, ne işe yararsınız?

Cevap: Gayet net bir soru. Açıkçası bu blogda yazılı olan her yeri ben de gezmek, her yerin fotoğrafını çekmek isterdim. Bütün bu yerlerin hepsinde. Ama ne yazık ki bu mümkün olmadı. En azından bu yazıları yazarken, "Gitmiş kadar oluyorum." Belki, benim gibi bazı başka insanlar da vardır. Onlara da yardımcı olmak istiyorum. Bir yere geziye gideceğim zaman, o bölgedeki gezilecek-görülecek yerleri uzun uğraşlar sonucunda listeleyebiliyordum. Amacım, bu bloga erişen kişi hiç uğraşmayacak... Her yeri ve her şeyi burada bulabilecek.

Soru: Fotoğrafları, videoları, diğer görselleri nereden buluyorsunuz ve bunları nasıl paylaşıyorsunuz? Telif Hakkı kapsamına giriyor mu?

Cevap: Telif Hakkına önem veriyoruz. Hiçkimsenin kişisel verilerini paylaşmamaya özen gösteriyoruz. Fotoğraflarda özel hayatı ilgilendirdiğini düşündüğümüz görselleri paylaşmıyoruz. Bu blogda yer alan bütün fotoğraflar, videolar ve diğer tüm materyaller; CC BY-NC-ND 2.0 Lisansı çerçevesinde kaynak gösterilerek ve ticari bir amaç güdülmeden, materyallerde herhangi bir değişiklik yapılmadan kullanılmaktadır.

Soru: Ziyaretçilerin sizin için yapabileceği bir şey var mı?

Cevap: Elbette. Özellikle yazıların yazılmasında, imla ve noktalama hatalarının giderilmesinde ve bazı küçük düzeltmelerin yapılmasında yardımcı olacak düzenleyiciler (moderatörler) olsa idi çok daha güzel olurdu. Ayrıca, yorumlarınızla bize, eksik gördüğünüz yerleri bildirebilirsiniz de.

Soru: Neden bilgileriniz detaylı değil?

Cevap: Biz sadece kısa bir bilgi vermek amacı ile yola çıktık. Dileyen ziyaretçilerimiz, diledikleri yer, tarihi eser ya da gelenek ile ilgili bilgileri detaylı olarak araştırma imkanlarına sahiptirler. Eğer biz bilgileri detaylandırmaya kalkarsak, çok daha az yeri tanıtabilmek gibi bir durumla karşı karşıya kalacaktık. Ya detaylı ama az yazı ya da az detay içeren çok yazı. Biz ikincisini seçtik.

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2014 - 2018 Nerede Ne Gezilir | Tasarım : By Blogger Templates
En Üste Çıkın